Úvod » Pohár 2014/2015

Díky a nikdy nezapomeneme!!!

publikováno 09.12.2014

První pohárový zápas byl zároveň důstojnou rozlučkou...

Byly tady od nepaměti, viděly první zápasy na škváře ve Škvrňanech, prošly hlubokým pískem na Senku, nadýchaly se svěžího vzduchu u jezírka na Košutce, proháněly se za Brojovkou, ve Štruncákách, v Hradišti  a  kdo ví kde ještě. Pamatují spoustu a spoustu zapomenutých heroických soubojů legendárních hráčů. Byly doslova u všeho. Naše staré, dobré, modré dresy s nezaměnitelnou umělohmotnou elegancí a jemnou až kosmicky materiálově nenápadnou blýskavou strukturou, která dokázala vzbudit v soupeřích iluzi pohybu, ať už jste se ploužili jakkoliv. S vůní, která brala protihráčům dech a pálila jejich žáhu. Kolikrát jsem je vysypal doma po pár dnech po zápase z tašky a uvědomil si, jak s nimi cítím. Bral jsem je do ruky a věřte, že na mě vždycky dýchlo něco sakra živého. Ale co se dá dělat, přišel jejich čas. V neděli 7. 12. 2014 ve 20:00 nastoupily ke svému poslednímu zápasu. A byla to rozlučka hodná jejich významu!!! Jejich poslední, ale náš první zápas v zimním poháru a hned proti silnému týmu Czech Made C (C jistě neznamená céčko, ale nejspíš něco jako Classic, tým složený z toho nejlepšího co se dalo postavit). Málokdo čekal, že uspějeme. Souboj byl od začátku vyrovnaný a pěkný, čistý technický fotbal se přeléval ze strany na stranu. První poločas jsme sice vyhráli 1:0, ale rozhodně nebylo rozhodnuto. Po přestávce se do toho kluci ale obuli. Ve stejné sestavě, která se sešla v pátek i na tréninku (sic!) jsme si postupně vypracovali tříbrankový náskok. Měli jsme sice problémy uhlídat jejich špílmachra, který dokázal snížit, ale týmová spolupráce nakonec slavila úspěch. Vyhráli jsme 7:2!!! Paráda! V neděli na viděnou a Do toho!!!